KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15726270

nr 1572 6270

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Oljemålning, Signerad, Röd Stuga. Olja på pannå, 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 64x73 cm

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 23 oktober 2023
kl 18:19:35

23/10 18:14:35 1      Vinnande bud

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell